...

JAK GRAĆ W PINBALL

URUCHOMIENIE FLIPPERA

1.

WŁĄCZ FLIPPERA

Upewnij się, że urządzenie jest podłączone do sieci. Włącznik zasilania znajduje się po prawej stronie, pod backboxem. Należy odczekać 5 – 10s od momentu włączenia, aby system poprawnie się załadował – podświetli się pole gry.

2.

NACIŚNIJ START

Aby rozpocząć grę należy nacisnąć przycisk „START” tyle razy, ilu jest graczy (max. 4).

3.

WYBIJ BILĘ

Gra zaczyna się załadowaniem kulki do wyrzutni (prawy dolny róg pola gry). Do jej wybicia należy pociągnąć do siebie lewarek i puścić go (NIE WOLNO wybijać kulki uderzając w lewarek).

4.

UŻYJ ŁAPEK

To dzięki nim możesz odbijać bille na polu gry. Flipper wyposażony jest w prawą i lewą łapkę.

Włącznik /wyłącznik

Przycisk startu

Drążek do wybijania bili

Łapka

ZASADY GRY

lewa i prawa łapka_flipper
1.
Gra polega na odbijaniu kulki za pomocą łapek (dół pola gry). Za trafienia w podświetlone obiekty (cele) przyznawane są punkty. Wraz ze zdobywaniem punktów i trafianiem w wybrane cele, gracz przechodzi kolejne misje.
2.

Instrukcje dotyczące uruchamiania trybów znajdują się na żółtej karcie znajdującej się w dolnej lewej części pola gry.

Dzięki zdobytym punktom i poprzez trafienia w odpowiednie cele, gracz może:
a) odblokować tryby multi-ball, a dzięki większej ilości kulek na planszy, zdobyć więcej punktów.
b) włączać inne misje, które są elementami motywu modelu flippera.

4.

Na wyświetlaczu, gra za pomocą animacji prowadzi gracza przez fabułę, pozwala wybierać misje, informuje o zdobywanych punktach i bonusach.

3.

GRA DLA 4 GRACZY

Flipper-GOTG-Premium-Cabinet-RF_smx
1.

Naciśnij przycisk „start” tyle razy ile jest graczy (max 4).

2.

Każdy gracz po kolei rozgrywa swoją bilę.

3.

Patrz na ekran flippera. Czcionka licznika punktów powiększa się dając znać, który gracz obecnie rozgrywa swoją turę.

4.

Pojawienie się na ekranie napisu „Total Bonus” oznacza zakończenie się tury aktualnego gracza.

JAK ZDOBYWAĆ WIĘCEJ PUNKTÓW
NA KONKRETNYM MODELU

Flipper-LedZeppelin-Premium-Cabinet-RF

Led Zeppelin

Zobacz filmy

James Bond

Zobacz filmy
Flipper-BlackKnight-Pro-Cabinet-RF

Black Knight

Zobacz filmy

PINBALL - TECHNIKI GRY

Obrona

techniki gry - obrona
techniki gry -dobrze
techniki gry na flipperze

Podstawą skutecznej obrony przed wpadnięciem bili w kanał, jest stosowanie prostej zasady.
Nigdy nie używaj dwóch łapek naraz! Porównaj odstępy między łapkami – używaj prawidłowej techniki do obrony przed kanałem!

PRZYTRZYMANIE

techniki gry na flipperze

Przytrzymanie bili na łapce to podstawa skutecznego ataku.Złap bilę i zastanów się gdzie uderzysz – wyprowadzaj tylko przemyślane strzały!

MARTWE PRZEJŚCIE

martwe przejście

Ta technika wymaga nieco zimnej krwi. Polega na przyjęciu bili na opuszczoną łapkę w celu przejścia na drugą. Stosujemy ją wtedy, gdy bila spada na centralny punkt łapki (1). Po udanym przejściu blokujemy bilę na drugiej (2).

CHWYTANIE BILI TECHNIKĄ "DROP CATCH"

Jest to najczęściej stosowana technika chwytania bili w łapce. Jej prawidłowe wykonanie powoduje, że bila niejako przykleja się do łapki. Jest to niesamowicie przydatne do wprowadzania celnych trafień. Podnieś łapkę i poczekaj na bilę. W momencie zetknięcia bili z łapką upuść łapkę na dół. Stosuj ją szczególnie, gdy bila spada na środkową część łapki – prawdopodobieństwo skutecznego jej złapania bardzo wtedy wzrasta!

PRZERZUT

Przerzut
przerzut
Technika ta ma zastosowanie gdy chcemy przenieść bilę na drugą łapkę w celu uzyskania dogodnej pozycji do strzału, który albo nie może być wykonany z pierwotnego położenia bili, albo po prostu, mamy lepiej opanowaną technikę strzału w dany cel z drugiej łapki. Aby prawidłowo wykonać tę technikę należy wykorzystać pozycję, w której przytrzymujemy bilę na łapce i bardzo szybko uderzyć w krawędź (słupek mocujący procę). Bila odbije się od niego i trafiając w krawędź łapki przeskoczy na drugą stronę – wtedy należy przytrzymać ją na sąsiedniej łapce.

POTRZĄSANIE

potrząsanie

Gdy bila spada w kanał ale blisko łapki, możemy uratować sytuację próbując delikatnie potrząsnąć maszyną. Musimy przy tym uważać, aby nie zrobić tego za mocno, ponieważ włączy się mechanizm blokujący maszynę – tzw. „tilt”. Umiejętne stosowanie tej techniki uratuje przed kanałem niejedną bilę.

TECHNKI GRY NA FLIPPERZE - VIDEO

POZNAJ NOWY WYMIAR ROZRYWKI - STERN INSIDER CONNECTED

stern-insider

Platforma została zaprojektowana w celu zwiększenia i rozszerzenia zaangażowania graczy w gry zarówno w środowisku domowym, ja i komercyjnym. Przedstawia również profesjonalnym operatorom automatów do pinballa solidny zestaw narzędzi do kierowania grą lokalną, budowania lojalności graczy, analizowania wydajności, zdalnego dokonywania regulacji i konserwacji.

ZOBACZ JAK ZAŁOŻYĆ KONTO STERN INSIDER

Rejestracja jest bezpłatna, odbywa się przez zeskanowanie kodu QR albo wejście na stronę Stern Pinball, gdzie istnieje możliwość założenia konta.

Stern-insider-connected